Vyživování pokožky jako extrémně důležitá součást péče. Na co především bychom neměli zapomínat?

Pokožka je poměrně dost zrádná především v jedné konkrétní věci. Pokud se nám nedaří o ni pečovat, může se stát, že nám to začne pokožka postupem času nepříjemně vracet. Jenže to až v době, kdy je pozdě cokoliv řešit a napravení takových škod nás stojí strašné úsilí.

I pro mladé dívky by tak správné vyživování pleti mělo být něco, co by měly mít stále na mysli. Dnes se přitom podíváme na to, jaké složky jsou pro pleť extrémně důležité.

Neodmyslitelná funkce vitamínů

Pro funkci celého těla jsou vitamíny naprosto nepostradatelnou záležitostí. Nikoho tak nepřekvapí, že stejně je na tom i pokožka, která také potřebuje adekvátní dávku vitamínů. Může se ale stát, že se pokožce dlouhodobě nedostává takového množství vitaminů, které opravdu potřebuje. V takovém případě je zde možnost používat speciální přípravky jako jsou krémy s vitamínem C nebo krémy s vitamínem E.

Zásadní výhoda těchto krémů spočívá v tom, že se aplikují přímo na pokožku. Pokud je tak vaše pokožka na některých místech podrážděná, suchá či zarudlá, krémy aplikuje přímo na dané místo. Vitaminy se dokáží dostat do oběhu mnohem rychleji a začnou přirozeně působit přesně tam, kde jich je v daný moment nejvíce potřeba. Správné vyživování by přitom nemělo být spojeno pouze s dvojicí výše zmíněných vitamínů. Mělo by naopak obsahovat celý komplex vitamínů, který je pro zdravý a mladistvý vzhled pokožky extrémně důležitý.

Zkrášlujte a vyživujte se v jednom!

Mimo samotných vitamínů ale potřebuje pokožka celý komplex dalších důležitých látek. Typickým příkladem mohou být minerální složky. Ty mají mimo jiné blahodárný efekt, že na sebe dokáží velice efektivně navázat vodu. Vázaná voda se pak udržuje v pokožce mnohem déle a působí tak proti jejímu stárnutí a vysychání. Z toho důvodu je jedním z často doporučovaných produktů minerální make-up. Ten nám umožní na jedné straně zkrášlit pokožku po celý den, ale na druhé straně ji u toho dokáže efektivně vyživovat všemi potřebnými minerály a ještě udržet dostatečně hydratovanou.