Proč používat právě QR kódy namísto jiných technologií?

Pokud se podíváme kamkoliv do tiskovin, webových stránek nebo různých kampaní, můžeme si všimnout nenápadné čtvercové mapy. Tou mapou jsou QR kódy, které patří mezi nejdynamičtěji se rozvíjející a nejpoužívanější kódy dnešní doby vůbec.

Důvodů je opravdu celá řada, přičemž zásadní výhody mohou využívat nejen firmy, ale víceméně opravdu kdokoliv. Dnes se tak podíváme na důvody, proč QR kódy mají oproti standardní konkurenci v podobě čárových kódů přece jen navrch.

Na webu, letácích i kdekoliv jinde

QR kódy se staly oblíbeným nástrojem pro marketingové kampaně, protože poskytují jednoduchý způsob, jak sdílet informace a interagovat se zákazníky. Často jsou vidět dynamické QR kódy na reklamních plakátech nebo v časopisech, které vás přesměrují na stránku s dalšími informacemi nebo nabídkami.

Možnost načtení odkudkoliv

Základní funkcí, kterou dokáží nabídnout QR kódy oproti jiným čárovým kódům, je možnost načtení víceméně od kohokoliv, kdekoliv a kdykoliv. Je tak možné pomocí inteligentních aplikací ve víceméně jakémkoliv chytrém telefonu načíst obsah QR během několika vteřin. Oproti tomu čárový kód standardně používá speciální čtečky, které pak mají přístup do skrytých databází. Stejné využití jako u QR je tak víceméně zcela nemožné. Kvalitní QR kódy tak splňují přesně to, co moderní svět může od dynamického čárového kódu vyžadovat.

Opravdu rychlé načtení odkudkoliv

Díky svému rychlému a snadnému použití se QR kódy staly praktickým a všestranným nástrojem pro přenos informací. Jsou také bezkontaktní a ekologickou alternativou k tradičnímu používání vytištěných materiálů. Takže příště, až uvidíte QR kód, můžete jej bez problémů načíst pomocí svého telefonu a objevit, kam vás přivede.

Velký potenciál zobrazených dat

Jakmile vám generátor QR kódů generuje váš nový kód, získáváte možnost do něj skrýt rozličná data. Mohou to být především odkazy, na jejichž konci může být opravdu cokoliv. Z toho důvodu je dobré mít na paměti, že QR kódy mohou pracovat s ohromným rozsahem různých dat, čímž se od jednoúčelových čárových kódů liší extrémním způsobem.