V Chorvatsku si můžete užívat některý z vodních sportů

Velké množství návštěvníků míří do Chorvatska především v letní sezóně. Láká je odpočinek na pláži a koupání v moři. Chorvatsko svým návštěvníkům nabízí i celou řadu vodních radovánek. Cesta do chorvatska není náročná, tak se za nimi vydejte i vy.

Oblíbené vodní aktivity

Mezi nejoblíbenější vodní aktivity patří samozřejmě koupání v moři a s ním spojené potápění. Co by to bylo za dovolenou u moře bez toho, abyste si vyzkoušeli jachting? Oblibě se těší také windsurfing, wakeboard nebo vodní lyžování.

Potápění

Zajistěte si ubytování chorvatsko a zjistěte, jak vypadá život pod mořskou hladinou. K vidění je zde velké množství pestrobarevných ryb, korálů, řas a dalších mořských živočichů. Objevit můžete také krásu starých potopených vraků lodí, které poskytují domov celé řadě mořských živočichů. Kam se za potápěním vydat? Dobré podmínky poskytují tato místa – břehy města Rovinj, jeskynní systém Katedrála u ostrova Premuda nebo kamenný obelisk Kampanel.

Jachting

Plachtění po mořské hladině vám vžene vítr do vlasů a přinese vám obrovskou svobodu. Zapůjčit si můžete plachetnici i s kapitánem a můžete se vydat brázdit mořskou hladinu.

Windsurfing

Tento vodní sport patří mezi ty nejstarší. V oblasti Chorvatska se tento boj s větrem na prkně opatřeném jednou plachtou stává běžnou záležitostí. Vypravte se tam, kde jsou místa se stálými větry. Mezi taková patří třeba ostrov Bol, poloostrov Pelješac, ostrov Krk – letoviska Baška a Punta. Objednejte si hotel nebo apartmán na webu ubytovanivchorvatsku.cz a užívejte si volnou mořskou hladinu.

Vodní lyžování

Běžná vodní aktivita téměř v každém větším přímořském letovisku. Postavíte se na lyže, lanem se zaháknete za člun, do ruky si vezmete vlek a vyrážíte na vodní hladinu. Stačí trochu odhodlání a můžete si užívat zábavnou vodní radovánku.