Zelené střechy jsou nejen skvělým „izolačním materiálem“

Zelené střechy jsou střechy, které jsou částečně nebo zcela pokryty rostlinami a vegetací.

Vegetace je obvykle vysazena přes drenážní membránu, která sedí na vrcholu střechy, spolu s dalšími vrstvami, jako jsou kořenové bariéry a hydroizolační produkty. Při správném použití tato kombinace produktů pomáhá rostlinám prosperovat na střeše, aniž by došlo k poškození konstrukce budovy. Zelená střecha nejen skvěle vypadá, ale také poskytuje mnoho výhod.

Zelené střechy podporují biodiverzitu v městských oblastech

V městských oblastech nabízejí zelené střechy bezpečný prostor pro život přírody. Mohou pomoci hmyzu, ptákům a rostlinám najít útočiště v prostorách, které by jinak byly nepřátelské. To podporuje lepší biologickou rozmanitost a může to být přínosné zejména ve velkých městech, kde je příroda často vytlačována na okraj města. Zelené střechy svépomocí, i profesionálně vytvořené, přináší kus přírody do měst.

Zelené střechy poskytují tepelnou ochranu a snižují spotřebu energie

Postavení zelené střechy na vašem pozemku nebo přístavbě vám pomůže snížit náklady na energii. Zelené střechy výrazně snižují potřebu ochlazovat nebo vytápět prostor, místo toho udržují celoročně obyvatelnou teplotu. Díky tomu jsou ideální pro garáže, zahradní kanceláře, dílny a kůlny, stejně jako zimní zahrady a přístavby.

Rostliny na vaší obytné střeše odrážejí sluneční paprsky, které mají chladivý dopad na konstrukci. Zelené střechy cena není vysoká, protože nabízejí vynikající a atraktivní způsob, jak pomoci snížit část tohoto zatížení životního prostředí a platby za energie.

Kde si zelenou střechu zajistit?

Na webu ekrost.cz zjistíte nejen podrobnější informace o tom, jak zelené střechy fungují, ale také možnosti, které máte vy se svou budovou.