Operace očních víček se postará o odstranění povislých víček a vaků pod očima

V dnešním světě se posouvají dopředu nejen technologie, ale také věda a zdravotnictví. Ve zdravotnictví jsou dnes po celém světě oblíbené různé estetické úpravy, liposukce a plastiky. Nejčastěji je vyhledávají ženy, ale u některých úprav si přijdou na své i muži. Například operaci očních víček dnes postupují ženy i muži po celém světě.

Co je operace očních víček?

Blefaroplastika neboli operace očních víček je plastická operace, jejímž cílem je odstranění vad očních víček a estetická úprava obličeje. Operace očních víček řeší funkční a kosmetické problémy v oblasti dutiny očnicové vyříznutím, odstraněním, přesunutím (nebo kombinací) přebytků kožní a tukové tkáně. Horní víčka jsou častěji namáhána a vzniká na nich pochopitelně větší kožní převis, po jehož odstranění dochází k odlehčení v oblasti očí. V případě dolních víček nejde tak o přebytky kůže, jako spíše o tukové prolapsy spojené s otoky a kruhy pod očima. Cílem je obnovení správné funkce postiženého víčka a estetická úprava obličeje v oblasti očí.

Jak operace očních víček probíhá?

Klient může podstoupit operaci horních víček, operaci dolních víček, nebo si může nechat operovat horní i dolní víčka v rámci jednoho zákroku. Výkon se provádí znecitlivěním ambulantně bez narkózy, popř. při jednodenní hospitalizaci. Při absolvování operace očních víček operatér odstraní nadbytečnou kůži z víček a redukuje tukové váčky. Jizva při operaci horních víček je umístěna v místě přirozené rýhy, do které se skládá kůže při otevření. U dolních víček je jizva umístěna pod řasami.

Jak se chovat po zákroku?

Proces hojení po absolvování operace očních víček je u každého klienta individuální, ale většinou trvá několik dnů až týdnů. v prvních dnech po operaci mohou objevit v okolí očí drobné modřinky a nateklá místa. Postupem času se jizvičky a otoky budou stávat méně viditelné, až zmizí úplně. Kromě kontroly, během které jsou klientovi vytaženy stehy, je také třeba dodržovat klidový režim a vyvarovat se větší fyzické aktivitě.