Nordic walking má několik zdravotních výhod

Stále více lidí, i těch ve starším věku, se věnuje pohybu. Cyklostezky i turistické trasy jsou plné lidí, kteří si užívají naši krásnou přírodu a nasávají čerstvý vzduch. Dlouhá chůze, především v terénu, je však velmi namáhavá pro klouby a kyčle. Nordic walking je způsob, jak kloubům a kyčlím ulevit, a současně těžit vše, co pohyb nabízí – zbavení se pár kilogramů, dobrá nálada, lepší fyzická i psychická pohoda.

„Hůlky“ zpříjemní pohyb

Chuť se hýbat a dělat něco pro sebe by nám neměl nikdo přikazovat. Vyrazit na procházku s holemi a objevovat kouzlo nordic walkingu by měl každý sám.

Cvičení na čerstvém vzduchu, pocit kondice a pohody, které jim to dává, místa, kam je zavede, lidi, které potkávají, jeho nesoutěžní charakter a schopnost být v něm dobří, i když jste „nesportovní“ typ je součástí toho, co dělá nordic walking tak jedinečným. Nepotřebujete speciální vybavení, jen nordic walking hole. Pokud chcete poradit s vycházkovou sadou, mrkněte na web 2sport.cz, kde objevíte několik možností na výběr.

Příjemné hubnutí

Při provozování nordic walking vydáte hodně energie, což vede je zdravému snížení váhy. Je to proto, že nordic walking přináší do hry mnohem více svalů než běžná chůze – kromě vašich nohou jsou zapojeny vaše prsa, paže, ramena, břicho a další svaly.

Chrání vaše kyčelní a kolenní klouby

Svaly je třeba cvičit, abyste zůstali v dobré kondici a nordic walking funguje na více než 90 % z nich. Hole, potřebné k provozování nordic walking, ulehčují zátěži kloubům v kolenou a kyčlím. Nejsou to jen kyčle, ale také, úlevu má i bederní páteř a kotníky.

2sport.cz je e-shop se sportovním náčiním, kromě holí k nordic walking, objevíte nabídku i jiných produktů. Mezi oblíbené patří žebřiny na cvičení, bruslařské, turistické a plavecké vybavení a mnoho dalšího.