Moderní vizualizace nemovitostí nám přináší dosud nevídané možnosti

Moderní technologie se pohybují všude kolem nás a dost jednoduše se stávají součástí i takových oborů, které si bez nich dokázaly opravdu dlouhou dobu poradit. Na druhou stranu ale nesmíme zapomenout na ten fakt, že jsou takové technologie i důvodem, proč se jednotlivé obory posouvají kupředu.

Jedním z těchto příkladů může být právě i velice příjemné propojení moderních trojrozměrných technologií a samotných stavebních prací. Dnes se přitom zaměříme na vizualizace nemovitostí a zásadní výhody tohoto procesu.

Skvělá představa a o aktuálním stavu

Představte si, že potřebujete vypracovat opravdu pečlivý návrh co se týče revitalizace již existující budovy. Na první pohled by se mohlo zdát, že jde o velice jednoduchou věc. Ať už ale bude zakázka soukromá nebo státní, tak počítáme s tím, že budou chtít majitelé vidět dopředu, jaké budou výsledky. Takzvaná digitalizace objektu budov je tak cestou, jak můžeme dokonale ztvárnit nemovitosti, tak, abychom bez problémů mohli prezentovat naše cíle a plány v rámci přesného projektu.

Když původní plány už neplatí

Původní stavební plány jsou u většiny budov už víceméně k ničemu. Za dlouhé roky existence budov se totiž mohly mnohé stěny ztratit, nové vzniknout a mění se s tím topologie celých bytů a společných prostor v domech. Co ale dělat, pokud potřebujete opravdu precizně vystavět nový plán? Pak je možností laserové 3D skenování. To dokáže pracovat s trojrozměrným prostorem na úrovni, kterou jsme doposud neuměli používat. A zásadní výhodou přitom je, že nové plány budou o dost přesnější než původní.

Pastorizace objektu dokáže udělat divy

Jedná se o službu, která může souviste s existujícími nemovitostmi, ale také může pomoci jako přenesení existující nemovitosti do nového návrhu pro jinou. Takzvaná pastorizace objektu budov je speciální služba, během které dochází k tvorbě velice kvalitní fotografické mapy celé budovy. V rukou kvalitních grafiků pak takové budovy mohou ožívat na projektech i modelech. Díky tomu tak můžeme mnohdy skutečnost přenést doslova do posledního puntíku přesně tak, jak vypadala a vypadá.