Jak by měla vypadat příprava kolem tréninku s koněm v chladném a mokrém počasí?

Trénink s koněm je velice náročnou záležitostí nejen na samotnou realizaci, ale také přípravy kolem. Je totiž důležité myslet nejen na přípravu jezdce, ale především samotného zvířete. Koně, leč jsou důmyslní tvorové, mají poměrně velké množství sklonů ke zraněním a nemocem.

A právě sychravé počasí může být mezi těmi, které rozhodně mohou přinést riziko onemocnění nebo zranění. My se dnes rozhodně nebudeme věnovat samotné přípravě koně a jezdce, ale naopak vybavení, bez kterého se to rozhodně neobejde.

Vybavte koně nepromokavým vybavením

Jednou z nejzásadnějších věcí je to, abychom dokázali udržet koňská záda v teple a suchu. Ze zad totiž kůň může ztrácet během mokra a zimy více jak třetinu tělesné teploty, což by mohlo jednoduše vyústit v jeho podchlazení. Z toho důvodu musí mezi základní vybavení patřit nepromokavé deky na koně. Ty dokáží fungovat nejen jako prevence promoknutí od zad, ale hlavně dokáží zároveň pomoci s udržením teploty. Díky tomu se tak nemusíte bát toho, že by podobné tréninky působily problémy.

Bezpečnost na prvním místě

Vedle toho, že musíte dávat co největší pozor na zdraví samotného koně nesmíte zapomínat ani na to, že i pro vás mohou být mnohé podobné vyjížďky nepříjemným rizikem. A to především proto, že jakékoliv šance na podklouznutí, pád nebo technickou chybu prostředí maximálně zvyšuje. Ačkoliv je to základem pro každou jízdu, tak byste v tento moment měli ještě přitvrdit na bezpečnostních standardech. Věci jako jezdecké helmy na koně, chrániče a další podobné prvky rozhodně nesmí chybět.

Kvalitní bunda pomůže s podmínkami

Leč na první pohled nemusíte úplně vnímat podmínky jako nepříjemné, tak na koňském hřbetu se mohou lecjaké povětrnostní podmínky časem změnit v nepříjemný zážitek. Proto byste měli používat jezdecké bundy. Ty jsou šity tak, aby vám mohly nabídnout dostatek pohodlí a volnosti k pohybu. Přitom jsou ale z mnohem odolnějšího materiálu než mnohá řada jiných. Proto dokáží nabídnout vysokou odolnost proti prošoupání, profouknutí a mimo jiné nabízí i větší ochranu.