LEGO® Education SPIKE™ pro rozvoj kreativity

Kdo by neznal stavebnici LEGO®. Za půl století existence dánské rodinné společnosti byly vyrobeny miliardy kostiček, ze kterých lze postavit prakticky cokoliv. Název LEGO® se stal téměř celosvětovým pojmem. Ale my jsme zašli ještě dál. Naše barevné kostičky LEGO® Education 45678 SPIKE™ Prime Set se snadno použitelným hardwarem jsou skvělým vzdělávacím nástrojem založeným na dovednostech STEAM, populárním konceptu výuky, při kterém se děti hravě učí, aniž by o tom měli nejmenší tušení.

Co znamená STEAM

STEAM. Zkratka, která vznikla z počátečních písmen anglických slov Science (věda), Technology (technologie), Engineering (technika), Art (umění) a Math (matematika) přináší inovativní přístup ke vzdělávání, při kterém je klasické teoretické učení nahrazeno kreativním získáváním potřebných znalostí. Výukové prostředky STEAM podporují logické uvažování, kreativitu, týmovou spolupráci a v neposlední řadě nutí děti přirozenou cestou řešit samostatně vzniklé situace a problémy. STEAM výuka má mnoho výhod. Ale hlavně – bude vás bavit. Pro zapojení dětí do STEAM výuky lze použít různé robotické stavebnice. Vůbec robot jako takový zde hraje důležitou roli. Děti díky němu poznávají a zažívají nové věci. Naprosto přirozenou cestou se tak učí různým dovednostem.

Máte pocit, že přestavět klasické vyučování na STEAM systém je příliš složité? Pomůžeme vám. Naše LEGO® Education 45345 SPIKE™ Essential je dokonalou pomůckou k tomu, aby se učení lehce stalo hrou. Projděte si celou nabídku LEGO® Education.

Představujeme vám LEGO® Prime

Spojení barevných kostiček a skvělého hardwaru. To je snem snad všech, kdo si rádi hrají. LEGO® SPIKE™ Prime Set používá jednoduchý intuitivní programovací jazyk vycházející z oblíbeného jazyku Scratch. Hlavní částí systému je programovatelný hub, zařízení ve tvaru kostky se spoustou možností připojení. Obsahuje 6 vstupních a výstupních portů, světelnou matrici o velikosti 5×5, konektivitu přes Bluetooth, reproduktor, 6osý gyroskop a dobíjecí baterii. Motory a senzory umožňují žákům stavět různé interaktivní modely a také roboty, kteří jsou právě ve výuce typu STEAM důležití.

Celá sada je uložena v praktickém boxu s pořadači a přihrádkami, které zajistí snadné a přehledné uložení všech dílků pro příští výuku.

Celý systém je optimalizován na 45 minutové vyučování. Samozřejmou součástí LEGO® Education jsou plány na 3 lekce zpracované dle školních osnov STEAM výuky a podpůrné materiály pro učitele do začátků včetně ukázkových videí. Jednoduše vše pro to, abyste si STEAM výuku s naší sadou zamilovali.