Kratom dobývá svět, jeho účinky vyhledává stále více lidí

Mnoho plodin nebo bylin kolem nás považujeme za samozřejmost, ale než si našly cestu na náš trh, trvalo to mnoho let. Bylinná léčba zažívá v současnosti velký comeback, protože se lidé stále více odvrací od farmaceutického průmyslu a vyhledávají šetrnou přírodní léčbu našich předků. Stále častěji můžeme slyšet o kratomu. Mnoho lidí o něm slyší poprvé, ale o novinku se jedná pouze na Západě, v zemi svého původu jde o lék, který se zde používá už odedávna.

Poznejte kratom

Kratom je tropický strom, který roste v nížinných tropických deštných lesích Indočíny a jihovýchodní Asie. Místní domorodci už v dávné minulosti zjistili, že mají jeho listy zvláštní účinky, dokážou léčit a přinést mnoho pozitivních změn do života. Jeho listy se žvýkají, konzumují i kouří. Také se suší a melou na prášek z kratomu. Jakmile se o účincích kratomu dozvědělo více lidí, stal se ve světě rychle populární a prášek z kratomu se nyní dováží do celého světa. I vám je k dispozici kratom na prodej. V podobě prášku ho lze snadno užívat, stačí ho zapít vodou, rozmíchat ve vodě, přidat do různých nápojů nebo do jídla.

Jak kratom působí

Kratom je zdrojem celé škály látek, ale nejvýznamnější jsou alkaloidy mitragyninu a 7-hydroxy mitragyninu, které působí na opioidní receptory v mozku. Mnoho lidí vyměňuje léky na bolest za kratom, protože má schopnost tlumit různé druhy bolesti, včetně té chronické. Úspěšně se používá na léčbu psychických poruch, zejména úzkosti, depresí a stresu. Vděčí za to schopnosti uklidňovat mysl. Umí léčit i nespavost, protože zrelaxuje mysl a umožní vám usnout. Důležité je správné dávkování kratomu, vyšší dávka vám přinese ospalost, nižší zase stimulaci. Kratom může být účinnější než káva, sníží vaši únavu a umožní vám se lépe soustředit.

Posiluje také sexuální libido, napomáhá s hubnutím, zlepšuje pohyby střev a snižuje hladinu cukru v krvi. Jedná se o všestrannou bylinu, ale je třeba k ní přistupovat opatrně, nesmí se kombinovat s léky a nejprve je třeba začít s minimálními dávkami, abyste věděli, jak tělo na kratom reaguje. Abyste se vyhnuli možnosti závislosti, je třeba užívání kratomu pravidelně přerušovat. Pokud ho budete užívat správně, může se stát velkým pomocníkem pro život. Nevíte, kde kratom koupit? Navštivte internetový obchod Kratombird.cz, kde se vám nabízí všechny kmeny kratomu, konkrétně žlutý kratom, dále červený, zelený a bílý.