Helikoptéra na kempování? Tento koncept o tom uvažoval

Koncem 70. let se vedoucí ve Winnebagu spojili s malou leteckou společností, aby vytvořili nejpodivnější a nejextravagantnější rekreační vozidlo všech dob: Helihome.

Plně zařízený létající domov založený na těle přebytečného vrtulníku Sikorsky. O několik let později příběh helihome nepřestává uchvacovat a já jsem chtěl najít skutečný příběh za těmito bizarními stroji. Podívejte se na video od Calum pro více informací:

Helihome byl vybaven standardními funkcemi, jako je stereo systém, barevná televize, palubní komunikační systém, 3,5kW generátor, vodní a záchytné nádrže a dokonce i klimatizace. Existovaly dva různé modely vrtulníků a různé možnosti včetně plováků umožňujících vrtulník přistát na vodě a proudový motor.

Winnebago tvrdil, že Heli-Home by mohl spát, žil by život v pohodlí a pohodlí, kdekoli by se rozhodli přistát. Létající obytný vůz nabízel 115 čtverečních stop obytného prostoru a nabízel ubytování pro šest lidí. Byla tam studená i horká voda. na palubě se o klimatizaci o výkonu 2 kW, teplo a teplou vodu staral 8 kW topidlo s 22 litrovým bojlerem.