Výtoky trápí velké množství žen

Vaginální či poševní výtok se může objevit jako následek různých zdravotních komplikací. Zároveň se však jedná o přirozený samočistící proces pochvy. Jeho množství je individuální záležitost každé ženy.

Různá barva a konzistence výtoku

Výtok z pochvy může mít různou barvu a konzistenci. Ničeho se nemusíte obávat v případě, že výtok bude mít bílou nebo průhlednou barvu, nezapáchá a má vodnatou konzistenci. V tomto případě se jedná o přirozený poševní sekret. Pozor si dejte na přehnanou hygienu, která by mohla narušit poševní mikroflóru a správné fungování ženských pohlavních orgánů.

Obavy jsou na místě v případě, kdy poševní výtok zapáchá, má jinou barvu nebo je hutnější. V tomto případě se může mísit s nežádoucími bakteriemi nebo viry a mohou se objevit různé zdravotní komplikace.

  • Hnědý výtok

Objeví-li se výtok tmavé barvy nebo špinění, může být spojený s menstruací nebo počínajícím těhotenstvím. Může však být doprovodným znakem bakteriálních nebo virových onemocnění. V případě nejistoty je na místě návštěva lékaře.

  • Hrudkovitý výtok

Ve většině případů se jedná o infekci kvasinkového původu nebo nějakou zdravotní komplikaci. Důležitá je návštěva lékaře.

  • Zapáchající výtok

Opět se může jednat o vaginální infekci.

  • Žlutý nebo žlutozelený výtok

Nevěstí nic dobrého. Může to být infekce kvasinkového původu nebo se může jednat o chlamydie. Na místě je opět návštěva lékaře.

  • Růžový výtok

Sledujte průběh.

Vždy je důležitá intimní hygiena. Vhodné přípravky a produkty nabízí značka GYNELLA®.

Výtoky v těhotenství

Výtoky v těhotenství se mohou objevit také. Kdy nemít obavy? V případě, že je výtok vodnatý nebo lepkavý, bílý hustý nebo mírně hrudkovitý, nezapáchá. Pokud se však objeví jiný druh výtoku, je na místě návštěva lékaře. I pro těhotné má značka GYNELLA® produkty určené pro vhodnou intimní hygienu.