Saunování v různých ročních obdobích

Stále se setkáváme s názorem, že saunování je vhodné pouze v zimě a slouží jen k prohřátí organismu. Užívat si její blahodárné účinky je ale možné v jakémkoliv ročním období. V tomto článku se podíváme na to, jak saunování ovlivňuje naše tělo v různých obdobích v roce.

Zima

Zima je časem, kdy se saunování zdá nejatraktivnější. Když teploty venku klesají pod nulu a krajina kolem se třpytí sněhem, vstoupit nejen do venkovní prosklené sauny je jako vstoupit do ráje. Sauna nám totiž umožňuje prohřát tělo a odpočinout si po náročném dni. Kombinace horkého vzduchu v sauně a mrazivého počasí venku navíc posiluje imunitní systém a pomáhá předcházet nachlazením.

Jaro

V jarních měsících může být saunování skvělým způsobem, jak odstranit přebytečné toxiny z těla. Horko v sauně a pocení pomáhá otevírat póry a eliminuje odpadní látky. Jaro je také náročnějším obdobím pro alergiky. Čím dál více lidí trpí alergiemi, a právě saunování může pomoci ulevit od nepříjemných příznaků.

Léto

V letních dnech, kdy hledáme způsoby, jak se ochladit a zbavit se vedra, málokoho napadne využít k „ochlazení“ saunu. Přestože by se mohlo zdát, že k prohřátí organismu ve vysokých venkovních teplotách saunu nepotřebujeme, opak je pravdou. Díky saunování v létě budete mnohem lépe snášet vysoké denní teploty, protože váš organismus si správně nastaví termoregulaci. I v létě saunování pomáhá odstraňovat toxiny z těla a udržuje pokožku čistou a hydratovanou. A co víc, pravidelným saunováním budete posilovat imunitu a ideálně se tím připravíte na podzimní či zimní nemoci a nachlazení.

Podzim

K přípravám na chladnější období a posílení imunity je vhodné vytrvat a v saunování pokračovat. Saunování zvýší vaši odolnost proti chorobám a posílí imunitní systém, který je právě na podzim často vystaven různým nástrahám. Stejně jako na jaře i na podzim saunování pomáhá otevírat póry a odstraňovat škodlivé látky z těla.

Saunování tedy není jen o zimních měsících. Každé roční období má své výhody a možnosti, jak si užít tohoto zdravotního přínosu. Je však důležité vzít v úvahu i osobní zdravotní stav a dodržovat správné postupy. Ideální je saunování se ve své vlastní sauně, pokud nemáte v domě místo na saunu, rádi Vám postavíme saunu venkovní.