Kratom – tajemství za závojem

Když se řekne kratom, mnozí z nás s možná položí otázku: „Co je kratom? Nějaký nový trend nebo módní výraz?“ Odpověď na tuto otázku by neznalé mohla překvapit. Kratom není žádnou novinkou, ale rostlinou, která se užívá již tisíce let pro své unikátní účinky. Přestože se nyní stává stále populárnější, jeho využití je stále zahaleno určitým tajemstvím

Co je kratom?

Kratom (Mitragyna speciosa) je strom, přesněji řečeno listí stromu, který se nachází především v jihovýchodní Asii. Tyto listy obsahují přírodní látky, které mohou ovlivňovat naše tělo a mysl. Nejznámější jsou alkaloidy mitragynin a 7-hydroxymitragynin, které mají potenciál ovlivňovat nervový systém. Ale nejen v tom tkví unikátní kratom účinky. Odborníci tvrdí, že Mitragyna speciosa je rostlina s vysokým potenciálem, a právě to přitahuje pozornost stále většího počtu lidí.

Různé druhy kratomu, různé kratom účinky

Kratom se prodává v různých variantách, které jsou obecně rozlišovány podle barvy žilek na listech. Bílý kratom, červený kratom, kratom green/zelený a zlatý kratom jsou nejběžnější varianty, které mají své specifické účinky.

Kratom prodej se uskutečňuje v různých formách, včetně suchých listů, prášku nebo extraktů. Existuje mnoho specializovaných obchodů, které nabízejí kratom prodej. Je však důležité si vybrat spolehlivého prodejce, který nabízí pouze kvalitní produkty. Takový kratom prodej nabízí i eshop greenherbs.cz.

Vzhledem k rostoucí popularitě kratomu se však stále objevují obavy o jeho bezpečnost a účinky na zdraví. Proto je důležité být obezřetný a raději konzultovat s odborníkem předtím, než se rozhodnete kratom užívat.

Tajemný svět kratomu

Kratom je fascinující rostlina s dlouhou historií a různorodými účinky. Přestože je stále spousta otázek, které ohledně kratomu, kratom účincích zůstávají nezodpovězené, stává se kratom stále oblíbenější mezi lidmi, kteří hledají alternativy k tradičním prostředkům. Nicméně, jakékoliv užívání kratomu by mělo být prováděno s rozvahou a ve spolupráci s někým, kdo s jeho užíváním má již nějaké zkušenosti.