Domácí rybářský člun vyrobený z plastových sudů

V tomto videu vám ukážeme, jak vyrobit tuto pětibarelovou stojící rybářskou loď. Není super rychlý, ale má spoustu úložného prostoru. Děkujeme za sledování. Díky jednoduchým materiálům, snadným dovednostem a běžným nástrojům je tento projekt ideální pro nadšence do lodí, kteří musí své projekty omezit na víkendy a volno v práci.

Základní verze by mohla být snadno připravena k vodě během odpoledne a stavbu lze dokončit pomocí přímočaré pily a aku vrtačky.

Loď je konstruována pomocí jednoho 55galonového chladiče iglú a čtyř 15galonových sudů, které jsou vybaveny čtyřmi malými chladiči iglú a jedním velkým iglú chladičem za sedadlem. Loď je poháněna malým elektromotorem. Tato konstrukce dobře využívá Archimédův princip vztlaku, který jako trup této lodi pro kutily využívá prázdný plastový sud s okurkou.

Plast je přirozeně vodotěsný a díky tvaru hlavně je poměrně aerodynamický, s malým odporem. Jednou z hlavních překážek válcovitého trupu je vyvážení. Aby se zabránilo tomu, aby se tento malý kutilský člun převaloval, a aby se dodalo vztlaku, byly přidány podpěry a pontony z hliníkových trubek, které mu dodaly nejasný vzhled vody. Zřeknutí se odpovědnosti: Tento projekt provádí profesionál, podomácku vyrobené čluny mohou být nebezpečné, ne zkuste to doma.