Bude toto zdroj energie budoucnosti?

Organizace po celém světě závodí o dosažení průlomu v oblasti jaderné fúze. Mnoho kritiků tvrdí, že jaderná fúze je nemožná, ale Helion Energy věří, že rozluštili kód Pokud byste dokázali navrhnout dokonalý zdroj energie, měl by nevyčerpatelné zásoby paliva, byl by šetrný k životnímu prostředí, nezabíral by mnoho místa a měl by vysoký stupeň bezpečnosti.

Co je plazma? Pokud zahřejete atomy na dostatečně vysokou teplotu, ztratí své elektrony a vytvoří horký oblak nabitých částic nazývaný plazma. Co je jaderná fúze? Vysvětlení jaderné fúze: experimentální forma výroby energie, která využívá energii uvolněnou při spojení dvou atomů. Jak funguje jaderná fúze? Každý atom se skládá z jádra a jednoho nebo více elektronů. Jádro se skládá z protonů a neutronů. Fúzní reaktor ohřívá fúzní paliva na plazmu a taví lehké prvky na těžší prvky.

V jádru Slunce gravitace vytváří vysoké tlaky, stlačuje prvky na vysoké hustoty a teploty. Dokonale extrémní podmínky pro fúzi vodíku na helium. Aby fúzní energie mohla vyrábět komerčně elektřinu pro rozvodnou síť, musíte dosáhnout rovnováhy a následně čistého zisku elektřiny, abyste vytvořili životaschopnou fúzní elektrárnu. To je skutečný svět elektřiny. Trojitý produkt je klíčovou hodnotou pro fúzi. Některé kritické součásti fúzního generátoru jsou elektromagnety, kondenzátory, první stěna a divertor.

Kdy Helion očekává, že začne vyrábět elektřinu z jaderné fúze a kolik bude energie z jaderné fúze stát? Energie z jaderné syntézy je projektována jako jeden z nejlevnějších zdrojů čisté energie a elektřiny s nulovým obsahem uhlíku. K dosažení komerční energie z jaderné syntézy přistupuje Helion k výrobě způsobem, který připomíná strategii Elona Muska pro Teslu. Přeměna energie z jaderné syntézy na technologii skutečného světa bude dlouhá cesta, ale lidé říkali totéž o SpaceX. Navzdory výzvám je využití síly hvězd a nabídka neomezené čisté energie lidstvu cílem, o který stojí za to usilovat.